Bu 4 Altcoin 2024’ün Boğaları Olacak: İşte Kısa Vadeli Hedefler!

Kripto analisti Rakesh Upadhyay’a göre, Bitcoin yükselen bir üçgen formasyonunun içinde sıkışmış durumda. Ancak UNI, NEAR, OP ve INJ kısa vadede umut vaat ediyor. Bitcoin ve bu altcoinler yeni yılın ilk haftasında yükseliş trendini sürdürebilir mi? Analist, Bitcoin ve umut vaat eden en 4 tokenin grafiklerini inceliyor.

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Ayılar 29 ve 30 Aralık’ta Bitcoin’i yükselen üçgen formasyonunun destek çizgisinin altına çekmeye çalıştı. Ancak boğalar yerlerini korudu. Düz 20 günlük üssel hareketli ortalama (42.484 dolar) ve orta noktaya yakın göreceli güç endeksi (RSI) alıcılar ve satıcılar arasında bir denge olduğunu gösteriyor. Fiyat 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, boğalar BTC’yi 44.700 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Böylece, yükseliş kurulumunu tamamlamaya girişecekler. Eğer başarılı olurlarsa, BTC’nin 49.178 dolarlık desen hedefine doğru yükseliş trendine devam etmesi mümkün.

BTC günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Tersine, fiyat aşağı döner ve üçgenin altına düşerse, yükseliş formasyonu geçersiz olacaktır. Pozitif bir formasyonun bozulması, agresif traderların stoplarını tetikleyeceğinden olumsuz bir işarettir. Bu durumda BTC’nin önce 40.000 dolara ve nihayetinde 37.980 dolara düşmesi olası.

Altcoin Uniswap (UNI) fiyat analizi

Altcoin, boğalar ve ayılar arasında 7,79 dolarlık genel direnç yakınında zorlu bir savaşa tanık oluyor. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve 66’ya yakın RSI, en az direnç yolunun yukarı yönlü olduğunu gösteriyor. Alıcılar 7,79 dolardaki engeli aşarsa, UNI’nin ivme kazanarak 8,26 dolara ve ardından 9,65 dolara yükselmesi mümkün.

UNI günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bu varsayımın aksine, fiyat 7,79 dolardan aşağı dönerse, ayıların seviyeyi şiddetle savunduğunu gösterecektir. Bu durumda UNI’nin, alıcıların ilgisini çekmesi muhtemel olan 6,70 dolarlık önemli desteğe düşmesi muhtemel.

Altcoin Near Protocol (NEAR) fiyat analizi

Altcoin fiyatı %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 3,64 dolar ile %50 düzeltme seviyesi olan 3,34 dolar arasında destek bulmaya çalışıyor. Kademeli olarak yükselen 20 günlük EMA (3,30 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, alıcıların hafif bir avantaja sahip olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 26 Aralık’taki en yüksek seviye olan 4,62 dolara doğru itmeye çalışacak. Bu seviyeyi aşarlarsa NEAR’in 6 dolara kadar yükselmesi mümkün.

NEAR günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bu arada, NEAR ayılarının başka planları olması muhtemel. Rallileri satmaya ve fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalışacaklar. Bunu yaparlarsa, düşüşün %61,8 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 3,04 dolara ve ardından 50 günlük SMA’ya (2,43 dolar) kadar uzanması olası.

Optimism (OP) fiyat analizi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere altcoin son birkaç gündür yükseliş trendinde konsolide oluyor. Bu da boğaların başka bir ayağın daha yükselmesini bekledikleri için çıkışa acele etmediklerini gösteriyor. Yükselen 20 günlük EMA (3,07 dolar) ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların komutada olduğunu gösteriyor. Alıcıların 3,40 ila 3,22 dolarlık destek bölgesini şiddetle savunması bekleniyor. Bu destek bölgesinden güçlü bir toparlanma, daha düşük seviyelerin alıcıları çekmeye devam ettiğini gösterecektir. OP’un daha sonra 4,18 dolara ve ardından 5 dolara yükselmesi mümkün.

OP günlük grafik. Kaynak: TradingView

Ayılar yukarı yönü engellemek isterse, fiyatı 3,22 dolarlık kırılma seviyesinin altına düşürmek zorunda kalacaklar. Bu durumda OP’un daha sonra 2,75 dolara düşmesi muhtemel.

Altcoin Injective (INJ) fiyat analizi

Altcoin fiyatı 30 Aralık’ta 20 günlük EMA’dan (34,73 dolar) destek alarak geri çekildi. Bu da, INJ için duyarlılığın olumlu kaldığını ve traderların düşüşleri satın aldığını gösteriyor. 20 günlük EMA’dan sıçramanın 40 dolarda dirençle karşılaşması muhtemel. Ancak boğalar bu bariyeri aşarsa INJ’nin 44,86 dolardaki genel direnci yeniden test etmesi mümkün. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, yükseliş trendinin 51 dolara doğru olan bir sonraki ayağını başlatabilir.

INJ günlük grafik. Kaynak: TradingView

Bu olumlu görüş, INJ fiyatının genel dirençten aşağı dönmesi ve 20 günlük EMA’nın altına düşmesi durumunda yakın vadede geçersiz olacaktır. Bunun da 50 günlük SMA’ya (24,69 dolar) keskin bir düşüşü başlatması muhtemel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x