CHP’den ihraç edilen Tanju Özcan, Türk Ocakları’na katıldı: Gerçek bir Türk milliyetçisiyim

CHP’den ihraç edildikten sonra partisiz kalan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan artık Türk Ocakları’na üye.

Hakkında kesin ihraç istemi ile Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilen, Kılıçdaroğlu’nun 38’inci Olağan Kurultay’da aday olmaması için 3 Temmuz’da Bolu’dan Ankara’ya ‘Değişim ve Adalet Yürüyüşü’ başlatan ve 26 Temmuz’da CHP’den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Türk Ocakları’na üye oldu.

Özcan, X hesabından paylaştığı videoda mutlu olduğunu söyleyerek, üyeliğini duyurdu. Özcan, şunları yazdı:

“Bugün gerçek bir Türk Milliyetçisi ve samimi bir Cumhuriyet çocuğu olarak, Türk Ocakları’na üye olduğumu kamuoyuna saygı ile duyuruyorum.”

Ne olmuştu?

CHP Merkez Yönetim Kurulu’nca 22 Haziran’da partiden kesin ihraç istemi ile Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun 38’inci Olağan Kurultay’da aday olmaması için 3 Temmuz’da Bolu’dan Ankara’ya ‘Değişim ve Adalet Yürüyüşü’ başlattı. 10 gün süren yürüyüş sonunda Özcan, 13 Temmuz’da CHP Genel Merkezi önünde Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi, konuşma yaptığı otobüsten koltuk fırlattı. Bu protestonun ardından Özcan, 26 Temmuz’da CHP Yüksek Disiplin Kurulu’nca partiden ihraç edildi. Partisiz olarak Bolu Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Özcan, Özgür Özel’in CHP Genel Başkanı seçilmesi sonrası harekete geçti. Özel ile görüştüğünü açıklayan Özcan, partiye dönmek istediğini iletti.

TIKLAYIN – Tanju Özcan: Yüzde 99, CHP’ye geri döneceğim


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x