Renk psikolojisi: Siyah kıyafetlere duyulan aşk bir insan hakkında ne söylüyor?

Kısıtlama ve duygularını mükemmel bir şekilde kontrol etme yeteneği ile ayırt edilirler. Herhangi bir şey söylemeden önce daima sözleriniz hakkında dikkatlice düşünün.
Siyahı sevenler, sakin mizaçlarına rağmen yorgunluk veya stres nedeniyle etraflarındaki her şeyin onları rahatsız ettiği düşük ruh halleri dönemleri yaşarlar.

Bu insanlar yalnızlığı sever ve hatta takdir eder, uzun süre kendileriyle sakin bir şekilde baş başa kalabilirler. Ancak gürültülü bir şirkette eğlenmekten çekinmiyor, özellikle de yakın insanlardan oluşuyorsa. Aynı zamanda çok karizmatikler ve mükemmel bir mizah anlayışları var, kendilerine nasıl güleceklerini biliyorlar.

Bir kişinin sıklıkla ya da her zaman siyah giymesi onun karakteri hakkında ne söyler?
Siyahın parlak tonları (oniks, obsidiyen) oldukça patlayıcı karaktere sahip kişiler tarafından tercih edilir. Sabırlıdırlar ama sinirlerini çok uzun süre bozarsanız patlayabilirler.
Sıkıntıyı sevmezler, siyah rengi sevenler için işkencedir. Her şeyde monotonluktan nefret ederler: işte, ilişkilerde. Bu nedenle, sürekli çalışacakları ve kariyer basamaklarını yükseltecekleri, kendilerini ve becerilerini geliştirecekleri veaşk konusunda her türlü deneye hazır olacak bir ruh eşi bulmaları onlar için önemlidir.

Siyahın açık tonlarını (koyu mavimsi siyah, antrasit) giyenler daha sakin bir karaktere ve çelik gibi sinirlere sahip olmalarıyla öne çıkarlar. Soğukkanlı bir zihinleri var, hesaplayıcı ve ileri görüşlüler, çok sorumlular, yalanlara dayanamıyorlar ve kendileri yalan söylememeye çalışıyorlar – yalan söylemektense sessiz kalmanın daha iyi olduğu kuralını izliyorlar.

Siyahın koyu tonlarını (grafit siyahı, yeşilimsi siyah, kahverengimsi siyah) seven insanlar çok sessiz olma eğilimindedirler. Kendilerine güveniyorlar, hatta bazen kendilerine güveniyorlar. Başkalarının eleştirilerini kabul etmezler.
Ayrıca siyah aşıklar çok inatçıdır. Hedeflerine nasıl ulaşacaklarını biliyorlar ve kaybetmeyi sevmiyorlar.

Olumsuz özellikler
Katılık ve aşırı açık sözlülük – çoğu zaman iyi niyetle. Düşündüklerini söylerler ve bazen sözlerinin karşıdaki kişiyi incitebileceğinin farkına varmazlar. Daha sonra pişman olup özür dileyebilirler.
Ancak prensip olarak siyahın parlak tonlarını sevenler, biraz ağır karakterlerine rağmen sevgilidirler. Başka bir kişiye açılırlarsa, onların bağlılığa ve yakınlığa değer veren sıcak ve hatta nazik doğaları olduğu ortaya çıkar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x