Uygunsuz yorumların hışmına uğradı, hızla yayından kaldırıldı

İngiltere’nin Wareham kentine ait itfaiye istasyonu, eski adıyla Twitter olarak bilinen X platformunda paylaştıkları gönderide, yeni itfaiyeci olan Millie’yi tanıttı.

Yeni ekip üyesinin üniformasıyla birlikte gülerken çekilmiş bir fotoğrafının paylaşıldığı gönderide, “Millie ile tanışın, Millie Wareham İtfaiye İstasyonuna yeni katıldı ve temel eğitimini henüz geçen hafta tamamladı. Millie’nin en sevdiği alet, kapıları kırmasına olanak tanıyan büyük kırmızı anahtardır.” sözleri yer aldı.

Ancak söz konusu gönderiye, “nahoş ve uygunsuz” yorumlar gelmeye başlayınca işler değişti.

Bir sosyal medya kullanıcısı, “Millie’nin kapısını kırmayı sorun etmem.” derken bir başkası, “Millie’nin benim de kırabileceğim kapıları var mı?” dedi. Üçüncü bir kişi de, “Kapıları kırmak mı? Diğer itfaiyecilerin de aynısını düşündüğünden eminim!” diye yazdı.

Bunun üzerine gönderi yayınlandıktan sadece 24 saat sonra kaldırıldı. Yapılan açıklamada, “Kabul edilemez yorumlar, gönderiyi personel ve itfaiye servisi için çok nahoş ve üzücü bir şeye dönüştürdü ve bu nedenle kaldırıldı. Olumlu yorumlar ise gerçekten destekleyiciydi, bunu görmek harika.” ifadesi yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x