Sıcak Gelişme: Mahkeme, Terra Kurucusu İçin Karar Verdi!

Karadağ’ın Podgorica şehrindeki yüksek mahkeme Terra kurucu ortağı Do Kwon’un iadesine karar verdi. Mahkeme, yargılama sonunda Terraform Labs’ın eski yöneticileri Do Kwon ve Han Chang-joon pasaport sahteciliği davasında dört ay hapis cezasına çarptırmıştı. Ayrıca Karadağ yüksek mahkemesi, yöneticilerin temyiz başvurusunu da reddetmişti.

Terra kurucusunun iadesine Karadağlı Bakan noktayı koyacak!

Karadağ’ın Podgorica şehrindeki yüksek mahkeme, 24 Kasım’da yapılan bir mahkeme başvurusuna göre, Terra kurucu ortağı Do Kwon’un iadesine karar verdi. Mahkeme, “Güney Kore Cumhuriyeti vatandaşı olan sanık KDH’nin iadesi için gerekli yasal ön koşullar, Kore Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı’nın talebi üzerine yerine getirilmiştir.” dedi. Benzer şekilde, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın talebi üzerine yetkililer, Do Kwon’un iadesi için gerekli yasal ön koşulları da yerine getirdi.

Hem Güney Kore hem de ABD Do Kwon’u ülkelerine iade alma hakkına sahip. Bununla birlikte Terra kurucusu Do Kwon kendi ülkesine iadesine rıza gösterdi. Dolayısıyla olası iade durumunda hangi ülkenin öncelikli olduğuna Adalet Bakanı Andrej Milović karar verecek. Milović dün katıldığı bir televizyon programında Do Kwon’un iadesi hakkında konuştu. Milović, ABD’ye mi yoksa Güney Kore’ye mi iade edileceğine ilişkin kararın siyasi olduğunu söyledi. Bu yüzden, de iadenin biraz zaman alacağını belirtti. Bu bağlamda Milović, şu açıklamayı yaptı:

ABD ana dış politika ortağımız, gelecekteki iadeler için yasal bir çerçeve oluşturmak amacıyla mümkün olan en kısa sürede ikili bir iade anlaşması imzalamak istiyoruz.

ABD mahkemesi SEC’i destekliyor

Yargıç Rakoff, tarafların tüm brifinglerini ve duruşmada sunulan argümanları ve cevapları değerlendirdikten sonra SEC lehine karar verdi. Daubert duruşmasında yargıç SEC’in iki uzmanını ve Terra Labs’ın bir uzmanını onayladı. Dava özet karar için ilerliyor.

LUNA ve LUNC fiyat performansı

Bu arada, Terra (LUNA) ve Terra Classic (LUNC) fiyatları son günlerde büyük artış gösterdi. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere LUNA, ay içinde büyük bir patlama yaptı. Bu süreçte altcoin, 0,47 dolar seviyesinden 0,85 dolar seviyelerine sıçradı. Bununla birlikte daha sonra irtifa kaybetti. Buna rağmen LUNA, mevcut durumda aylık grafiğinde %43,5 kazancın üzerinde oturuyor. Ekosistemin diğer tokeni LUNC da LUNA kadar olmasa da önemli artışlar gördü. LUNC, aylık grafiğinde %21’in üzerinde değer kazandı. Bununla birlikte, her iki token de son 24 saat içinde düşüş gördü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x